среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 171
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Вести

Сијарто на Фејсбук: Неделата ја почнуваме со лидерите на нашата братска партија од Македонија

Сијарто на Фејсбук: Неделата ја почнуваме со лидерите на нашата братска партија од Македонија

– Неделата ја почнуваме со лидерите на нашата братска партија од Македонија. Важно е европската интеграција да ужива широка поддршка во земјите од Западен Балкан, стои во Фејсбук статусот на Сијарто Петер, персоналниот портпарол на унгарскиот премиер Виктор Орбан.

Коронавирус