сабота, 16. октомври 2021. Вести денес: 0
home Вести

Си оди младината! Шест автобуси полни со нашата младина, тага и солзи во нивните лица (ВИДЕО)

Си оди младината! Шест автобуси полни со нашата младина, тага и солзи во нивните лица (ВИДЕО)

Весникот Лајм објави видео на кое се гледат автобуси кои се полни со луѓе за кои весникот тврди дека тоа се млади лица претежно од Сарај и Тетово кои го фатиле патот за во туѓина.

– Видео од Сарај, си оди младината, шест полни автобуси со нашата младина. Тага и солзи во нивните лица, пишува Лајм, кој воедно го цитира и насловот на објавеното видео.

Ова уште еднаш докажува дека младите секојдневно ја напуштаат земјата и одат во правец на Германија, Италија и другите европски земји.
Ова видео е од Сарај каде што автобусите се полнат од Тетово и го продолжуваат своето патување за на курбет, болно, но вистинито.

Коронавирус