понеделник, 30. јануари 2023. Вести денес: 158
home Вести

Си „фрчат“ казни за неносење маски во Македонија

Си „фрчат“ казни за неносење маски во Македонија

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Македонија, за мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 73 прекршоци.

Инаку, мерката за носење на заштитна маска на отворено е укината, со препорака за носење на маска кога лицата се во поголема група, а останува на важност мерката за задолжително носењето на заштитна маска во јавен превоз, такси превоз и во сите затворени простори.

Во полицискиот билтен, скоро и да нема ден во кој не се забележани вакви прекршоци, па затоа внимавајте со заштитните маските.

Најнови вести