понеделник, 5. јуни 2023. Вести денес: 0
home Вести

Што зборуваше Заев пред парламентарните избори: Кој бе тоа ќе спроведе двојазичност? (ВИДЕО)

Што зборуваше Заев пред парламентарните избори: Кој бе тоа ќе спроведе двојазичност? (ВИДЕО)

Од петни жили, иако многу невешто, премиерот Зоран Заев се обидуваше да ја убеди јавноста дека Тиранската палтформа е игран филм кој се одигрува исклучиво во главата на Никола Груевски и на вмровците.

„Двојазичност нема да има, двојазичност нема да има!“ – а сега – што правиме? Кој да му каже дека не не излажа, но не зацрни?

-Кој бе тоа ќе спроведе во Радовиш, во Струмица, во Прилеп, во Кавадарци?! Глупости невидени! До каде забегаа!Зборува дали лекарот ќе направел проблем, па живот ќе се загубел. Невидена работа…, вели Заев во ТВ-интервју напраено пред изборите во 2016 година.

Најнови вести