недела, 12. јули 2020. Вести денес: 39
МЕГА БОМБА

Заев договора да паднат судски предмети, „позадински комбинациите се правени со Катица, Оливер, со Радмила“

home Вести

Што велеше Пендаровски за промената на името: Јас да потпишам и да речам утре ќе одам јас на избори ќе ве растурам тоа е лага (ВИДЕО)

Што велеше Пендаровски за промената на името: Јас да потпишам и да речам утре ќе одам јас на избори ќе ве растурам тоа е лага (ВИДЕО)

Пред девет дена започна кампањата за избор на претседател на државата. Кандидат на владејачката СДСМ е Стево Пендаровски кој пред неколку години велеше дека кој и да потпише промена на име ќе загуби на наредните избори.

-Јас ти тврдам сега јас да потпишам и да речам утре ќе одам јас на избори ќе ве растурам тоа е лага можеш само да изгубиш пошто тешко е прашањето промена и внатрешна промена на името на држава и на институции за ерга омнес внатре тешко, рече Пендаровски.

Во истата емисија Пендаровски вели: Процесот запира тука и заев и сите други велат како год да биде обликот на референдумот задолжителен консултативен одлуката на народот за нас ќе биде конечна нема тука што ги прашавме не не интересира.

Парламентарни избори 2020