вторник, 20. октомври 2020. Вести денес: 60
home Вести

Што најмногу пребарувале Македонците на Гугл: Мој ДДВ, славната игра на Фејсбук, Карлеуша…

Што најмногу пребарувале Македонците на Гугл: Мој ДДВ, славната игра на Фејсбук, Карлеуша…

Граѓаните на Република Македонија во 2019-та година најмногу се интересирале за мерката Мој ДДВ.

Меѓу најпребаруваните поими се и „земјотрес“ и „неработни денови 2019-та“.

Google Trends ги дава следниве резултати за интернет пребарувањата од нашата земја:

Извор: Кајгана

Коронавирус