сабота, 5. декември 2020. Вести денес: 106
home Вести

Што крие Заев: За македонската јавност сокриен договорот како класифициран документ, а грчката јавност го доби на увид

Што крие Заев: За македонската јавност сокриен договорот како класифициран документ, а грчката јавност го доби на увид

Што крие Заев? прашува македонската јавност откако во грчките медиуми се појави договорот за промена на името.

За македонската јавност договорот е сокриен како класифициран документ, а грчката јавност го доби на увид.

Попладнево грчкиот весник „Катимерини“ го објави договорот меѓу Македонија и Грција. Договорот има 19 страници. Неговата содржина можете да го прочитате ТУКА.

Коронавирус