недела, 17. ноември 2019. Вести денес: 55
home Вести

Што ќе прави Заев во финансии: „Одам за да носам одлуки кои никој не сакаше да ги донесе“!

Што ќе прави Заев во финансии: „Одам за да носам одлуки кои никој не сакаше да ги донесе“!

Премиерот Зоран Заев под притисок од сите страни, го повлекува предлогот до Собранието, тој да биде и министер за финансии.

Сепак, тој ќе раководи до изборот на нов министер, по разрешувањето на Тевдовски.

Во Собранието, образложи што ќе направи во овој сектор. Ќе носел одлучи кои никој до сега не сакал да ги донесе.

Можеме само да замислиме за какви одлуки станува збор.

-Не одам таму за да потпишувам. Да креираме храбри политики кои досега немав можност да натерам некој друг да носи такви одлуки. Јас сега ќе ги носам оти бенефит ќе добијат сите граѓани, порача Заев.