недела, 7. март 2021. Вести денес: 37
home Вести

Што им порача Мухамед Зекири на македонските ракометари?

Што им порача Мухамед Зекири на македонските ракометари?

Пратеникот Мухамед Зекири веднаш по поразот на македонската ракометна репрезентација на Светското првенство во клучниот меч против исландската селекција им испрати порака на нашите ракометари.

Тој им порача во иднина повеќе да се занимаваат со спорт, а помалку со политика, алудирајќи на одредени играчи.

Сопартиецот на Заев, според пишувањата на медиумите и партиски извори, ќе биде кандидат за претседател на Македонија, поддржан од СДСМ и ДУИ.

Коронавирус