петок, 26. ноември 2021. Вести денес: 152
home Вести

Штипјанец баран со потерница, вратен во затвор

Штипјанец баран со потерница, вратен во затвор

На 02.07.2020 од страна на полициски службеници од Полициската станица Штип постапено е по Наредба за распишување на потерница од Основен суд Штип, за осуденото лице С.Д.(28) од Штип.

Тој бил лишен од слобода, спроведен и предаден во Затвор Штип.

Коронавирус