вторник, 27. септември 2022. Вести денес: 77
home Вести

Шопова: Дали на македонските државјани ќе им се забрани вакцинација во Србија бидејќи нема да знаеме што со новите донирани вакцини ?

Шопова: Дали на македонските државјани ќе им се забрани вакцинација во Србија бидејќи нема да знаеме што со новите донирани вакцини ?

Министерот Филипче вели се очекува во наредниот период намалување на бројот на новоинфицирани…дали тоа значи и намалување на термините за тестирање со сепаративно соопштување на новоинфицираните!?, стои во Фејсбук статусот на Жаклина Шопова.

А можеби на повидок е и нова превентивна мерка , забрана за вакцинирање на македонски државјани во Србија , бидејќи нема да знаеме што да им правиме на новите 2000 донирани вакцини !??, прашува таа во својата Фејсбук објава.

Коронавирус