четврток, 4. март 2021. Вести денес: 48
home Вести

ШОКАНТНО ВИДЕО: Полицијата ја пронајде жената која наместо да го чува, крвнички тепаше дете во игротека во скопски Аеродром

ШОКАНТНО ВИДЕО: Полицијата ја пронајде жената која наместо да го чува, крвнички тепаше дете во игротека во скопски Аеродром

Денеска околу 15:57 часот А.М., сопственик на угостителски објект во скопски Аеродром, пријавил дека утрово околу 11:00 часот при проверка на безбедносните камери на угостителскиот објект, забележал како НН женско лице во игротеката физички малтретира дете. Известен е и Центарот за социјални работи и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

По пријавата полицијата утврди дека станува збор за негувателка која била ангажирана да го чува детето.

Лицето е приведено и известен е јавен обвинител за натамошна постапка.

Коронавирус