среда, 23. јуни 2021. Вести денес: 140
home Вести

Шилегов среде “КОВИД-18“ ги вади канделабрите од центарот на Скопје за време на полицискиот час

Шилегов среде “КОВИД-18“ ги вади канделабрите од центарот на Скопје за време на полицискиот час

Граѓанин на својот профил на Фејсбук објави фотографија на која се гледа дека работници ги вадат канделабрите во центарот на Скопје за време на полициски час. Пред неколку дена Шилегов на ФБ зборуваше за КОВИД-18, не 19, а сега вади канделабри среде полициски час, знаејќи дека нема да има реакции, затоа што сите се принудно дома.

-Шилегов и СДС го злоупотребуваат полицискиот час и ги вадат канделабрите во центарот на градот. Демек го растураат „Скопје 2014“. Се разбира, ќе следи тендер за нивни канделабри. Мора да лапнат што повеќе може, до изборите. Бандидти и криминалци. Се разбира, медиумите се „презафатени“ со корона вирусот, па не известуваат за ова, стои во неговиот пост на Фејсбук.

Шилегов и СДС го злоупотребуваат полицискиот час и ги вадат канделабрите во центарот на градот. Демек го растураат '…

Gepostet von Zoran Uzunov am Samstag, 25. April 2020

 

ЕУРО 2020

Македонија