сабота, 22. јануари 2022. Вести денес: 2
home Вести

Шилегов со нова навреда: Секогаш на митинзите на ВМРО-ДПМНЕ имало повеќе ѓубре, нова навредувачка квалификација или признание за побројноста на митинзите

Шилегов со нова навреда: Секогаш на митинзите на ВМРО-ДПМНЕ имало повеќе ѓубре, нова навредувачка квалификација или признание за побројноста на митинзите

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов продолжува со навреди.

Сакајќи да се оправда од скандалите кои медиумите ги обелоденуваат за него, екс-портпаролот на Зоран Заев, зборува за ѓубрето на вчерашниот и денешниот митинг.

Вели дека секогаш на митинзите на ВМРО-ДПМНЕ имало повеќе ѓубре, но освен што наведува, тој со тоа изгледа признава на чиј митинг имаше многу повеќе народ.

Коронавирус