петок, 9. декември 2022. Вести денес: 196
home Вести

Шилегов почна да зборува грчки, па доби аплауз (ВИДЕО)

Шилегов почна да зборува грчки, па доби аплауз (ВИДЕО)

Во Атина денеска започна заедничката прес-конференција на градоначалниците на Скопје и Атина, Петре Шилегов и Јоргос Каминис.

Градоначалникот на Скопје Шилегов, најпрво на присутните им се обрати на грчки јазик, по што доби силен аплауз на отворената сцена. Натаму, обраќањето продолжи на англиски јазик.

На оваа прес-конференција ќе се зборува за отворените прашања помеѓу двете соседни држави и важноста на нивното брзо решавање.

Најнови вести

Qatar 2022