петок, 3. декември 2021. Вести денес: 24
home Вести

„Шилегов настапи со програма од неколку ливчиња, го потценуваат народот“

„Шилегов настапи со програма од неколку ливчиња, го потценуваат народот“

Ние стоиме позади понудите на нашите кандидати, а тоа се повеќе од 16 илјади проекти за општините. Ние додека зборувавме за визија, проекти. Противникот беше заглавен пред 8-9 години, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на гостувањето на тв Шења.

Мицкоски се осврна на она го го нуди актуелниот градоначалник, а кое е ништо.

„И ако ја видите програмата на Шилегов тој излезе со десеттина ливчиња, прва, втора страна обраќања, неколку страни проекти, и на крај слики на советниците“,

Тоа е брутална комоција која е недозволива.

„Никој во Скопје нема чувство дека живее покомфорно. Не е направено ништо, Скопје е најзагадено, што се направи со сообраќаен хаос ставија некој асфалт и слично“, укажа Мицкоски.

Коронавирус