вторник, 4. август 2020. Вести денес: 136
home Вести

Шилегов го „минира“ Спасовски: Техничкиот премиер бара СТОП за извршители, а градоначалникот испраќа ОПОМЕНИ пред извршител?!

Шилегов го „минира“ Спасовски: Техничкиот премиер бара СТОП за извршители, а градоначалникот испраќа ОПОМЕНИ пред извршител?!

Нова какафонија на релација Централна – Локална власт. И едната и другата, во освој случај, од СДСМ. Во исто време кога техничкиот премиер Оливер Спасовски носи мерки и вели дека МОРА да се сопрат ИЗВРШИТЕЛИТЕ, градоначалникот и „соборец“ Шилегов го „минира“ и испраќа Опомени пред ИЗВРШИТЕЛ?

Ова во моментов се случува во Скопје, каде граѓаните во ек на вонредна состојба поради коронавирусот, добиваат опомени пред извршител од Град Скопје.

Една од опомените пристигна до редакцијата на Курир.

 

 

Коронавирус