понеделник, 13. јули 2020. Вести денес: 25
home Вести

Шилегов ги потцени и навреди новинарите: На уво му шепна на Спасовски дека не го разбираат (ВИДЕО)

Шилегов ги потцени и навреди новинарите: На уво му шепна на Спасовски дека не го разбираат (ВИДЕО)

Градоначалникот Петре Шилегов вели дека со гасификацијата ќе се обезбеди почиста средина, а доколку градот Скопје ја одбие на управување топловодната мрежа на тој начин ќе се помогне и на посиромашните граѓани.

Веднаш по оваа изјава, Шилегов без да го дочека прашањето за организациите кои бараат акција за почист воздух му коментираше на уво на министерот Спасовски што мисли за прашањето, објавува Телма.

„Не разбираат“-му рече Шилегов на Спасовски и ги потцени новинарите.

Видеото погледнете го на ТЕЛМА