понеделник, 20. јануари 2020. Вести денес: 0
home Вести

Шилегов фатен на видео како навредува новинарка

Шилегов фатен на видео како навредува новинарка

Нов инцидент на градоначалникот на Скопје Петре Шилегов кој вербално нападна новинарка на Алфа ТВ затоа што го прашала што прави со проблемот со аерозагадувањето.

Откако ја обвини дека поставува тенденциозни прашања Шилегов и рече дека е “Сирота”.

А на заминување мислејќи дека никој не слуша и не снима од позиција на политички моќник на новинарката на Алфа и вели да не лупа глупости затоа што Скопје вчера 10 декември не било загадено.

Ситуацијата е снимена од камерата на ТВ Алфа