сабота, 11. јули 2020. Вести денес: 106
МЕГА БОМБА

Заев договора да паднат судски предмети, „позадински комбинациите се правени со Катица, Оливер, со Радмила“

home Вести

Шилегов бега од дуел со Колариќ

Шилегов бега од дуел со Колариќ

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, бега од дуел со Светлана Колариќ од ВМРО-ДПМНЕ.

Нејзиниот Фејсбук статус го пренесуваме во продолжение:

„Петре Шилегов, во два наврати одбива да се соочи на дуел со член на совет од ВМРО ДПМНЕ.
Аман Петре, те плаши ли вистината или твоето паушално знаење за проблемите на Скопјани.
Ќе да е и едното и другото.
Требаше да знаеш дека не е лесно да си татко во Градот, тоа е пред се посветеност голема одговорност и пред се чесност и транспарентност.
За жал ниту една не е твоја карактерна особина“.

Парламентарни избори 2020