четврток, 6. август 2020. Вести денес: 12
home Вести

Шекеринска упорно продолжува да ги лаже граѓаните дека СДСМ го изградиле автопатот Кичево-Охрид, иако и Бочварски и Чомовски кажаа дека тоа не е точно

Шекеринска упорно продолжува да ги лаже граѓаните дека СДСМ го изградиле автопатот Кичево-Охрид, иако и Бочварски и Чомовски кажаа дека тоа не е точно

Иако претседателот на комисијата за транспорт и врски на СДСМ, Благој Бочварски, призна дека трасата на патот Кичево- Охрид не била промашена, Радмила Шекеринска вечерва упорно лаже во емисијата “Само вистина” на Канал 5 телевизија и тврди дека трасата била промашена и СДСМ ја исправиле и го изградиле автопатот .

Неодамна исто така во „Утрински Брифинг“ во дебата на тема автопат Кичево – Охрид и новинарот Чомовски призна дека СДСМ не успеа да го изгради.

„Еве за прв пат ќе ви дадам за право дека СДСМ не успеаја да го направат автопатот“, истакна Чомовски.

Но, министерката си продолжува да се убедува самата себе си и граѓаните дека СДСМ успеале да го завршат патот.

Коронавирус