недела, 2. октомври 2022. Вести денес: 0
home Вести

Шекеринска ја прими и втората доза на вакцината против коронавирусот

Шекеринска ја прими и втората доза на вакцината против коронавирусот

Радмила Шекеринска, министерка за одбрана на социјалната мрежа Фејсбук објави дека се ревакцинирала во масовниот пункт за вакцинаци во арената „Борис Трајковски“.

– Со секоја вакцинација му затвораме на вирусот уште една врата во лавиринтот на пандемијата. Денес ја примив и втората доза. Вакцинирајте се!, пишува Шекеринска.

Покрај неа, утрово втората доза од вакцината Синофарм ја прими и министерот за надворешни работи, Оливер Спасовски.

Коронавирус