сабота, 22. јануари 2022. Вести денес: 2
home Вести

Шекеринска избегнала дебата со Николоски

Шекеринска избегнала дебата со Николоски

Би сакал да ја информирам јавноста дека министерката за одбрана и воедно заменик претседател на СДСМ Радмила Шекеринска избегнува да се соочи со мене на ТВ дебата. Во изминатиов период беа направени обиди од најмалку 5 телевизии да се организира ТВ соочување меѓу мене и Шекеринска, напиша на Фејсбук потпретседателот на на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски.

Коронавирус