четврток, 22. јули 2021. Вести денес: 204
home Вести

Шекеринска: Идниот премиер ќе биде Зоран Заев, имаме лидер кој ги обединува граѓаните!

Шекеринска: Идниот премиер ќе биде Зоран Заев, имаме лидер кој ги обединува граѓаните!

На прашањето дека во ДУИ се чувствува вознемиреност откако беше напоменато од СДСМ, дека можно е да се формира Влада без албанска пратија, носителката на кандидатската листа во Петтата изборна единица на коалицијата „Можеме“ во емисијата „Парламентарни избори“ на Телам, Радмила Шекеринска изјави дека идниот премиер ќе биде Зоран Заев кој ја има поддршката кај сите граѓани.

-Граѓаните ќе одлучат кој ќе биде премиер и каков ќе биде составот. Идниот премиер ќе биде Зоран Заев да Македонец кој ја има поддршката кај сите граѓани, ние како држава успеавме да докажеме дека имаме лидер кој ги обединува граѓаните , а не ги разделува, тој Заев го жртвуваше животот за Џафери да стане преседател на Собранието, изјави  Шекеринска.

Коронавирус