четврток, 2. јули 2020. Вести денес: 211
Во живо

Мицкоски на средби со граѓаните во Тетово

home Вести

Шефот на кризниот штаб најавува раст на бројот новозаболени денеска

Шефот на кризниот штаб најавува раст на бројот новозаболени денеска

Вицепремиерот Бујар Османи кој е претседател на владиниот Кризен штаб најави на фејсбук дека денеска ќе има доста новозаболени.

Османи сподели еден графикон кој ја покажува смртноста од Ковид-19 и напиша:

„Следете ја смртноста на Ковид19 во споредба со другите причини. Ниту една рестриктивна мерка нема ефект како лична грижа и заштита. Денес во МКД бројките значително се зголемуваат. Заштитете се себе си и вашите роднини, напиша Османи.

Парламентарни избори 2020