сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 50
home Вести

Шамбевски до Апасиев: Која би била потребата, за вакво прашање, да коментира туѓи ставови, а и тоа да го прави (намерно или не)

Шамбевски до Апасиев: Која би била потребата, за вакво прашање, да коментира туѓи ставови, а и тоа да го прави (намерно или не)

Поранешмиот пратеник и амбасадор Оливер Шамбевски преку статус на Фејсбук го прашува Апасиев која би била потребата, за вакво прашање, да коментира туѓи ставови, а и тоа да го прави (намерно или не) на граница на познавање на работите?

-Зар пратеникот Апасиев не мисли дека е доволно да го каже својот став за проблемите во Израел, најголемиот глобален проблем кој го окупира светското внимание во моментов? Која би била потребата, за вакво прашање, да коментира туѓи ставови, а и тоа да го прави (намерно или не) на граница на познавање на работите?
Ах да… веројатно се работи за свесност дека е ирелевантен па тогаш има логика што ги напаѓа поавторитетните од него… ок јасно.
#tapatiereakcijata, стои во неговиот пост на Фејсбук.

Најнови вести

Коронавирус