четврток, 5. август 2021. Вести денес: 0
Вонредна вест

ОГНОТ ЈА ЗЕМА ПРВАТА ЖРТВА – изгоре жена во Старо Нагоричане

home Вести

Серафимовска: Ќе се бориме историјата да остане посебен предмет

Серафимовска: Ќе се бориме историјата да остане посебен предмет

И понатаму се бориме за зачувување на македонската историја, за задолжителен предмет Историја, вели пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Велика Стојкова Серафимовска.

-Ќе продолжиме до доцните часови бидејќи Македонија и македонската историја тоа го заслужуваат од сите нејзини граѓани. За жал колегите од СДС ја предадоа и продадоа историјата на нивните штетни политики, пишува таа на Фејсбук.

Коронавирус