вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 20
home Вести

Сенат Јашар: Курто Дудуш ме заклучи и ме тепаше со боксови и шамари

Сенат Јашар: Курто Дудуш ме заклучи и ме тепаше со боксови и шамари

Ме заклучи во неговата канцеларија и заедно со уште еден советник ме тепаше во боксови и шлаканици тврди во интервју за Алфа ТВ жртвата на градоначалникот на Шуто Оризари Курто Дудуш.

Екс возачот на градоначалникот Сенат Јашар чиј глас  се слуша во  аудиото од инцидентот што се случи во април годинава открива детали за настанот кој му го сменил животот а откри насилство од висок функционер на владеачката партија.

Освен за насилството Јашар открива и дека требало да отвори фирма преку која Дудуш требало да добие тендер од една скопска болница.

извор: alfa.mk

Коронавирус