среда, 31. мај 2023. Вести денес: 6
home Вести

Села: Референдумот за промена на името е непотребен

Села: Референдумот за промена на името е непотребен

Лидерот на Алијансата за Албанците, Зијадин Села, смета дека референдумот за промена на името е непотребен.

Во интервјуто за Алсат, Села зборувајќи за најавените уставните измени рече дека дека тие треба да бидат искористен за Албанците во највисокиот правен акт да станат рамноправни со Македонците.