среда, 26. јануари 2022. Вести денес: 120
АКТУЕЛНО

Повторно над 2.000 заболени од коронавирус во земјава

home Вести

Села: Референдумот за промена на името е непотребен

Села: Референдумот за промена на името е непотребен

Лидерот на Алијансата за Албанците, Зијадин Села, смета дека референдумот за промена на името е непотребен.

Во интервјуто за Алсат, Села зборувајќи за најавените уставните измени рече дека дека тие треба да бидат искористен за Албанците во највисокиот правен акт да станат рамноправни со Македонците.

Коронавирус