среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 162
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Вести

Села: Мислам дека ќе имаме избори во oктомври

Села: Мислам дека ќе имаме избори во oктомври

Доколку нема почеток на преговори со Европската Унија во месец јуни, тогаш оваа Влада го губи целосниот кредибилитет и во октомври ќе се оди на избори изјави вечерва во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 лидерот на Алијанса за Албанците, Зијадин Села.

-Покрај сите останати кризи со кои се соочуваме, секоја политичка партија во својата агенда ги има евроинтеграциите, но власта е таа која треба да го реализира, и доколку во јуни ние не добиеме датум за почеток на преговори тогаш оваа Влада го губи целосно кредибилитетот, рече тој.

Коронавирус