понеделник, 25. септември 2023. Вести денес: 65
home Вести

Села ќе ја напушти Владата штом се изгласа Законот за јазици

-Оваа влада веќе не е реформска, туку машина за перење на гревовите на корумпираните политичари. Јас сум избран за пратеник и моето место е во Собранието, рече Села.
Села ќе ја напушти Владата штом се изгласа Законот за јазици

Се надевам дека денеска ќе се изгласа Законот за јазици и од тој момент ќе престанеме да бидеме дел од Владата, изјави денеска од прес-центарот на Собранието, Зијадин Села.

-Оваа влада веќе не е реформска, туку машина за перење на гревовите на корумпираните политичари. Јас сум избран за пратеник и моето место е во Собранието, рече Села.