недела, 4. декември 2022. Вести денес: 80
home Вести

Села: Бев изнесен од Собранието маскиран како полицаец

Села: Бев изнесен од Собранието маскиран како полицаец

Зијадин Села на денешното рочиште за насилството што се случи на 27 април во Собранието, освен нападот, пред судот го појасни и моментот кога се освестил, но и како бил изнесен од Собранието.

– Се освестив во соба 334 во Собранието. Собата беше темна, а јас бев под бирото. Абдул Фета, вработен во собрание беше со мене и ми се претстави, а со него беше и друго лице. Фета ми кажа дека телефонот постојано ми звони и го земав и се јавив на сопругата и и кажав дека сум жив. Тогаш влегоа полицајци во цивилка. Ми облекоа дуксер и ми дадоа полициска значка, буквално ме маскираа. Ме изнесуваа викајќи повреден полицаец, повреден полицаец, рече Села.

Најнови вести

Коронавирус