сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 0
home Вести

Села: 12 април е датум за промени и за враќање на демократијата

Села: 12 април е датум за промени и за враќање на демократијата

Сите се согласивме на 12 април да се одржат предвремени парламентарни избори. Граѓаните сакаат промени. Граѓаните сакаат да се врати демократијата.

Треба да ја вратиме надежта кај младите кои бегаат од државата немајќи услови за живот, за образование, немајќи сигурност, изјави Зијадин Села, претседателот на Алијансата за Албанците по вечерашната лидерска средба.

Коронавирус