сабота, 30. септември 2023. Вести денес: 7
home Вести

Сега пак ќе го „ребрат“ Грците: Заев покрај карта од „Голема Македонија“ гласаше за промена на името на државата (ФОТО)

Сега пак ќе го „ребрат“ Грците: Заев покрај карта од „Голема Македонија“ гласаше за промена на името на државата (ФОТО)

Оди човекот да гласа да го смениме името(кое ни е главен проблем што не сме Швајцарија) и со тоа да станеме први пријатели со Грција (аха, аха), а позади него- карта на „Голема Македонија“?!, пишува порталот „Офф нет“.

-Тоа неговите пиар- миња служби му се да ги дигнеш на клоци, пишува „Офф нет“.

Побогу луѓе, ај баталете нè нас, ама нели ви е жал какви проблеми му правите на Ципрас?, прашуваат од порталот.

Најнови вести