петок, 24. јуни 2022. Вести денес: 176
home Вести

Седум нови случаи на коронавирус во Македонија поради микро тестирање на само 113 лица

Седум нови случаи на коронавирус во Македонија поради микро тестирање на само 113 лица

Во последново деноноќие регистрирани се 7 нови случаи на коронавирус во земјава.

Четворица од нив се од Тетово, еден од Прилеп, еден од Скопје и еден од Кратово.

Во последниве 24 часа регистриран е само еден смртен случај.

Истовремено, од Министерството за здравство соопштуваат дека оздравени се 47 пациенти.

Коронавирус