петок, 4. декември 2020. Вести денес: 38
home Вести

Седници на две собраниски комисии

Седници на две собраниски комисии

Во Собранието на Република Македонија денеска седници ќе одржат Комисијата за надворешна политика и Законодавно-правната комисија.

На дневен ред на двете комисии е Предлог – законот за ратификација на Спогодбата меѓу Владата на Република Македонија и Советот на министри на Босна и Херцеговина за условите за патување на државјаните на двете земји.

МИА

Коронавирус