петок, 24. март 2023. Вести денес: 3
home Вести

Седници на две собраниски комисии

Седници на две собраниски комисии

Во Собранието денеска седници ќе одржат Комисијата за образование, наука и спорт и Законодавно-правната комисија.

На дневен ред на двете комисии се Предлог-измените на Законот за наставници и стручни соработници во основните и средните училишта и на Законот за Бирото за развој на образованието, двата во прво читање.

loading...

Најнови вести