среда, 2. декември 2020. Вести денес: 69
home Вести

Седницата започна, се расправа за законот за Советот на јавни обвинители

Седницата започна, се расправа за законот за Советот на јавни обвинители

Со задоцнување од еден час, започна седницата на чиј дневен ред е и гласањето на законот за јавно обвинителство.

Сепак, спикерот Џафери ја прескокна таа точка и премина втората точка на дневен ред, а тоа се измените на Законот за советот на јавни обвинители.

Како што претходно објави „Фокус“, гласањето за законот за јавно обвинителство ќе биде утре пред самото распуштање на Парламентот.

Коронавирус