понеделник, 30. јануари 2023. Вести денес: 158
home Вести

Седницата за уставните измени презакажана за 15 часот

Седницата за уставните измени презакажана за 15 часот

Во Собранието на Република Македонија, по час и половина доцнење со почетокот на продолжението на пленарната седница на која треба да продолжи расправата за предлогот пристапување кон уставни измени, соопштено е дека истата е одложена.

Продолжението на седницата треба да почне во 15 часот.

Најнови вести