понеделник, 6. февруари 2023. Вести денес: 10
home Вести

Седницата за отворање на Уставот закажана за 21 часот

Седницата за отворање на Уставот закажана за 21 часот

Собранието сепак вечерва ќе ја одржи седницата за пристапување кон уставните измени, ова се последните информации кои доаѓаат од законодавниот дом.

Претседателот на Собранието Талат Џафери седницата ја најавил за 21 часот.