сабота, 28. јануари 2023. Вести денес: 24
home Вести

Седница за пратенички прашања во Собранието

Седница за пратенички прашања во Собранието

Собранието на Република Македонија денеска ќе ја одржи 39. седница на која на дневен ред се пратеничките прашања.

Седницата за поставување пратенички прашања се одржува секој последен четврток во месецот кога заседава Парламентот.

Најнови вести