понеделник, 1. март 2021. Вести денес: 185
home Вести

Седница за пратенички прашања во Собранието

Седница за пратенички прашања во Собранието

Во Собранието на Република Македонија денеска ќе се одржи седница за поставување пратенички прашања.

Пленарна седница за поставување пратенички прашања се одржува еднаш во месецот и тоа секој последен четврток.

Први за поставување пратенички прашања на премиерот и министрите се вообичаено пратениците од опозициските партии.

Најнови вести

Коронавирус