вторник, 7. февруари 2023. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Најнов биланс: Во земјотресите во Турција и Сирија загинале повеќе од 3.000 луѓе, најмалку 15.500 повредени

home Вести

Седница на Владата

Седница на Владата

Владата на Република Македонија денеска, напладне, ќе одржи седница преку видео-конференциска врска.

Како што соопштија од владината прес-служба, за заклучоците од седницата ќе информираат со соопштение по нејзиното завршување.