понеделник, 23. ноември 2020. Вести денес: 154
home Вести

Седница на Советот за безбедност, ќе се разговара за состојбата со коронавирусот

Седница на Советот за безбедност, ќе се разговара за состојбата со коронавирусот

Советот за безбедност денеска со почеток во 11 часот ќе одржи седница во Кабинетот на Претседателот „Вила Водно“ .

На седницата, покрај редовните членови на Советот, на покана на претседателот Стево Пендаровски ќе присуствува министерот за здравство, Венко Филипче.

-На деветтата седница на Советот за безбедност ќе се разговара за актуелната ситуација со пандемијата на Ковид-19 на територијата на Република Северна Македонија и мерките и активностите на надлежните институции, информираат од Кабинетот на Пендаровски.

По завршувањето на седницата на Советот за безбедност, најавена е изјава на Пендаровски.

Најнови вести

Коронавирус