вторник, 29. септември 2020. Вести денес: 5
home Вести

Седница на собраниската Комисија за здравство

Седница на собраниската Комисија за здравство

Во Собранието на Република Македонија денеска седница ќе одржи Комисијата за здравство.

На дневен ред на седницата е Предлог – закон за изменување и дополнување на Законот за здравствената заштита во второ читање. 

Коронавирус