вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 45
home Вести

Седница на собраниската Комисија за труд и социјална политика

Седница на собраниската Комисија за труд и социјална политика

Во Собранието на Република Северна Македонија денеска седница ќе одржи Комисијата за труд и социјална политика.

Предлог-законот за изменување и дополнување на Законот за работни односи, во второ читање е единствената точка на дневниот ред на седницата на Комисијата.

Коронавирус