сабота, 28. јануари 2023. Вести денес: 64
home Вести

Седница на собраниската Комисија за одбрана и безбедност

Седница на собраниската Комисија за одбрана и безбедност

Во Собранието на Македонија денеска седници ќе одржат Комисијата за одбрана и безбедност и Законодавно-правната комисија.

На дневен ред на Комисијата за одбрана и безбедност се измените и дополнувањата на Законот за управување со кризи, во второ читање и измените и дополнувањата на Законот за внатрешни работи и на Законот за полиција, двата во прво читање.

Седница ќе одржи и Закондавно-правната комисија.

Најнови вести