сабота, 18. септември 2021. Вести денес: 79
АКТУЕЛНО

ЦРН РЕКОРД НА ПОЧИНАТИ ВО ЗЕМЈАВА: Денеска над 40 починати, НАЈМЛАДИОТ НА САМО 18 ГОДИНИ!

home Вести

Седница на собраниската Комисија за одбрана и безбедност

Седница на собраниската Комисија за одбрана и безбедност

Во Собранието на Република Северна Македонија денеска седница ќе одржи Комисијата за одбрана и безбедност и Законодавно-правната комисија.

На дневен ред на Комисијата за одбрана и безбедност се две предлог – одлуки и тоа за испраќање на припадници на Армијата за учество во меѓународните операциа на Европската Унија „EUTM RCA“ во Централноафриканската Република и во Организацијата на обединетите нации „УНИФИЛ“, Република Либан.

Најнови вести

Коронавирус