вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 79
АКТУЕЛНО

Црн рекорд: 2341 новозаразени, нови 26 починати од коронавирус

home Вести

Седница на Собранието за пратенички прашања

Седница на Собранието за пратенички прашања

Републичкото Собрание денеска ќе ја одржи 124. седница на чиј дневен ред се пратенички прашања.

Седниците на кои пратениците имаат можност да им поставуваат прашања на министрите во Владата се одржуваат секој последен четврток во месецот.

Ова е последна седница за пратенички прашања годинава.

Коронавирус