среда, 30. септември 2020. Вести денес: 0
home Вести

„Седмица“ со ретроспектива за 2018-та година: Двојазичност, промена на уставот, политички трилер…

„Седмица“ со ретроспектива за 2018-та година: Двојазичност, промена на уставот, политички трилер…

Емисијата „Седмица“ со Коле Чашуле на ТВ Алфа, оваа недела прави ретроспектива на 2018-та година.

Ви пренесуваме дел од поентите, но и линк каде може да ја погледнете целата емисија.

-СДСМ ја почна јануарски годината со двојазичноста, за следната 2019-та да ни ја подготви конечната промена на Уставот.

-Политички трилер во сценарио на Владата и судството.

-Заев ќе ги губи изборите само да го смени името, но која е цената што ќе ја плати Македонија?

Коронавирус